Види татуювання:
Traditional або традиційна
Традиційну татуювання можна вважати дітищемold-school, оскільки немає практично ніяких відмінностей у виконанні. Причина, по якій цей вид татуювання став окремим напрямком, полягає в смисловим навантаженням, яку несли малюнки. Так, в old-school домінувала морська тематика, в той час як traditional не ставив обмежень при виборі образів.
Традиційний стиль з'явився на початку 20 століття,коли «морські» татуювання швидко поширилися в інших прошарках суспільства. Основними соціальними групами, які потрапили під вплив цього мистецтва, були циркові артисти, бунтарі і ув'язнені.

Tribal (трайбл)
До недавнього часу трайбл був самимзатребуваним стилем татуювання. Це абстрактна композиція, складена з рівних ліній різної товщини і гострих на кінці. Як правило, це однотонний чорний малюнок, рідше - кольоровий або білий. Лінії візерунків складаються особливим чином, символізуючи різні предмети, тварин, рослини, міфологічних істот і інше.
Історія стилю tribal також бере свій початок зполінезійських островів, де часто бували європейські моряки і запозичили незвичайне мистецтво місцевих жителів. До слова сказати, саме слово тату (tatau) теж прийшло до нас з Полінезії. За звучанням воно нагадувало ефект від особливого інструменту, яким місцеві жителі наносили на тіло малюнки.
У 1982 році почалася «масова істерія» післятого, як на світ з'явився перший випуск журналу TATTOOTIME під назвою «New tribalizm» ( «Новий трайбалізм»), в якому було детально викладено про традиційні татуювання Полінезії.
Популярність стилю трайбл обумовлювалася і тим, що за допомогою витіюватих візерунків можна було доповнити будь-яку татуювання або перекрити старий обридлий малюнок - зробити cover-up.
Пік популярності цього стилю припав на перші роки 21 століття, але буквально через пару-трійку років, трайбл витіснила хвиля абсолютно нових і оригінальних стилів.

Сeltic (кельтський стиль)
Подібно tribal, кельтський стиль є одним знайвідоміших і впізнаваних напрямків тату-мистецтва. Але, на відміну від вищезгаданого стилю, він має зовсім інші корені. Кельтський стиль, як напрям образотворчого мистецтва, був відомий по всій Європі з давніх часів. Фахівці вважають, що його творцями були сармати, скіфи і кельти, але з плином часу кельтський стиль змінився і доповнився. Так, в ньому можна побачити давньоримські мотиви, що з'явилися в процесі асиміляції культур, риси візантійського мистецтва і російської в'язі.
Складність і неймовірна химерність кельтськихмотивів пояснюється тим, що стародавні майстри намагалися передати всю багатогранність і різноманітність природи - стихійних явищ, рослин, тварин, зміни пір року.
Кельтські візерунки бувають настільки складними, що часом важко зрозуміти, що на них зображено, але тим не менше кожен малюнок таїть в собі глибокий сенс:
- Безкінечник (візерунок без початку і кінця) - символізує безперервність життєвого циклу, тісний зв'язок всього сущого, нескінченну боротьбу життя і смерті.
- Вузол - символ тісному зв'язку душі і тіла, місце, де небо перетинається з землею.
- Лабіринт - довгий і заплутаний життєвий шлях.
- Спіраль - постійне духовний розвиток.
Варто згадати про ще один важливий кельтській образі - птахів. Люди з давніх часів наділяли птахів надприродними якостями і бачили в них посланців небес.
- Ворон - допомагає осягнути таємницю передбачення майбутнього.
- Голуб - символ духовної чистоти і непорочної любові.
- Фазан - сприяє предвиденью.
- Куріпка - наділяє власника хитрістю.
- Качка - символ, що з'єднує небеса і землю.
Кельтські татуювання, точно так же, як і трайбл,можуть служити відмінним доповненням до вже наявної тату або перекрити старий малюнок. Завдяки мистецтву сучасних майстрів, сьогодні є можливість додати малюнку обсяг і досягти неповторного ефекту.

Iredzumi або японський стиль
Панівні мотиви японських татуювань - давні оповіді, головними героями яких були безстрашні самураї, люті і мудрі дракони, золоті коропи.
healingandbodywork зазначає, що відмінною рисою стилю є великий розмір татуювання, яка іноді може займати всю поверхню тіла, залишаючи порожніми лише особа, центр грудей і живіт.
Основні правила побудови композиції сформувалися ще в сер. 19 століття, проте сучасні майстри понині незмінно слідують традиціям старих часів:
- асиметричність;
- велика кількість дрібних мотивів, що заповнюють порожнечу між основними образами;
- фігуративність провідних мотивів;
- чіткий декоративних контур навколо мотивів;
- інтенсивна насиченість пігментів і контрастність;
- врахування анатомічних особливостей тіла при нанесенні татуювання (будова м'язів, ефект під час руху / напруги);
- «Вписування» сосків і пупка в загальну картину (очей дракона, серцевина квітки та ін.).
Тематика японського стилю ділиться на 4 основних групи:
- Флора - рослинні образи:
- хризантема - рішучість, наполегливість;
- півонія - успіх, багатство;
- сакура - швидкоплинність і неміцність життя;
- кленовий лист - пристрасть, любов.
- Фауна - символізм тваринного світу:
- дракон - сила, влада, єдність протилежностей (води і вогню);
- тигр - безстрашність, відвага;
- короп - стійкість, мужність.
- Релігійні мотиви - зображення буддійських богів, легендарних героїв, самураїв, гейш, борців сумо.
- Міфологічні мотиви - сцени з давніх сказань, казок, легенд.
На сьогоднішній день Японія є однією знайрозвиненіших країн, але, незважаючи на технічний прогрес, більшість японських майстрів дотримуються традиційних методів нанесення татуювання - за допомогою спеціальних бамбукових паличок з голками. Вони вважають, що застосування сучасних тату-машинок не дає належного ефекту і підриває престиж справжнього майстра.
Нанесення традиційної татуювання - цетрудомісткий процес для майстра і складне випробування для клієнта. Бамбуковими паличками з пучком голок ( «пики») роблять від 90 до 120 проколів в хвилину, в той час як сучасні машинки заносять пігмент під шкіру зі швидкістю до 150 ударів в секунду! Робота над великою композицією може затягнутися на тижні і навіть місяці, тому що справжнє мистецтво не терпить поспіху.

Realism (реалізм)
Один з найновіших стилів, поява якого обумовлюється зростанням умінням майстрів. Неймовірна складність виконання дозволяє отримувати татуювання, які не відрізняються від фотографій.
Стиль не ставить ні колірних, ні образних обмежень. Єдина умова - фотографічна точність зображення.

Dot-work (точковий стиль)
Стиль, що володіє неповторною технікою -точковим нанесенням малюнка. По суті, композиція складається з окремих точок, частота яких визначає тіні, заповненість і обсяг зображення. Класична палітра стилю дот-ворк - червоний і чорний кольори.
Стиль бере свій початок в Тибеті, Африці та Індії, де і зараз практикують традиційну татуювання.
Сучасні роботи в точковому стилі неймовірно різноманітні і привабливі тим, що підходять як чоловікам, так і жінкам.

Сьогодні татуювання на тілі перестала бутиознакою неблагополучного минулого, в той час як ще кілька років тому титрування люди викликали недовіру і страх у «мирного населення». У наш час можна дозволити собі задоволення бути настільки красивим і, якщо хочете, насиченим людиною, наскільки ви себе відчуваєте.
Комментарии
Отправить комментарий